محتوا_منوی اصلی

صندوق قرض الحسنه

http://jamehojjat.ir/archive/data/sandogh.png

… وَ أَقْرَضْتُمُ اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً لَأُکَفِّرَنَّ عَنْکُمْ سَیِّئاتِکُمْ وَ لَأُدْخِلَنَّکُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ

اگر نماز به پا دارید و زکات بدهید و به رسولانم ایمان بیاورید و آنها را یاری کنید و قرض الحسنه به خدا بدهید، گناهان شما را محو می کنم و شما را در باغ هایی از بهشت که نهرها از زیر درختانش جاری است وارد می کنم.

” آیه ۱۲ سوره مائده “

صندوق قرض الحسنه حضرت حجه ابن الحسن عجل ا…

« وابسته به مسجد جامع حضرت حجه ابن الحسن عجل ا… »

صندوق مذکور در سال ۱۳۶۵ تاسیس شد.

نوع فعالیت آن صرفا اهداء وام به متقاضیان بوده است.

هِئت موسس عبارتند از :

۱- حاج صفر شعبانی۲- حاج داود شعبانی۳- نظامعلی شعبانی۴- حاج ماشاا… شعبانی۵- حسین محمدی۶- تیمور برچانی۷- محمد حسن لطفی۸- حاج گلعلی قنبری ۹- صفت ا… آشوری۱۰- آیت ا… کاشانی ۱۱- عبدا… رمضانی۱۲- حاج محمد کاظم چاوشان ۱۳- حاج محمد اسدی۱۴- علی دهقان

در تاریخ ۸/۱۰/۸۷ تحت شماره ۳۴۵ به ثبت رسید و هیئت مدیره آن انتخاب گردِید.

اسامی هیئت مدیره به شرح زیر می باشد :

۱- حاج صفر شعبانی۲- حاج داود شعبانی۳- علی دهقان۴-تیمور بریجانی۵- محمد حسن لطفی۶- حسین محمدی۷- امیری۸- چاوشان

مبلغ سرمایه این صندوق ۲۳۰۰۰۰ ریال می باشد . مبلغ وامی که به متقاضیان داده می شود از پولهای مردمی است که به صورت پس انداز در صندوق و در حسابها متمرکز است .

در سالهای اول مبلغ وام از ۵۰۰۰۰ ریال شروع و بعد به ۱۰۰۰۰۰۰ ریال ، و در حال حاضر تا سقف ۳۰۰۰۰۰۰ ریال به وام خواهان با ۴/۰ کارمزد و به مدت ۱۰ ماهه وام داده می شود .

در ۳۰/۱۰/۸۶ جواز فعالیت این صندوق تحت شماره ۳۷/۱/۳/۵۱۶/۱/۱۳۱۴ در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران صادر شد . آخرین هِئت مدیره در این صندوق بشرح زیر می باشد :

۱- حاج داود شعبانی۲- حاج حسین محمدی۳- زین العابدینجعفر صالحی۴- خسرو احمدوند۵- اسماعیل فریدونی۶- حاج گلعلی قنبری۷- حاج ماشاا… شعبانی ۸-حجه الاسلام سیداکبرموسوی

بازرس فعلی صندوق آقای سیداحمد امامیه می باشند . هر سال به ۸۰۰ نفر وام داده می شود . وام ها اغلب برای جبران بدهی ، ازدواج، اجاره مسکن ، تحصیل و کشاورزی می باشد . این صندوق زیر نظر غیر مستقِیم سازمان محترم اقتصاد اسلامی ایران می باشد . و جزءصندوقهای نوع اولمی باشد.

مدیر عامل صندوق مذکور از سال ۷۹ تا حال آقای زین العابدین جعفر صالحی می باشند.

امام صادق ـ علیه السلام ـ فرمود:
ما من مسلم اقرض مسلماً قرضاً حسناً یرید به وجه الله الا حسب الله له اجرها کحساب الصدقه حتی یرجع الیه:
هر مسلمانی که برای رضای خدا به مسلمانی قرض الحسنه بدهد، حتماً خداوند پاداش آن را مانند پاداش صدقه دادن حساب می کند، تا هنگامی که آن قرض به او باز گردد. (ثواب الاعمال، ص ۳۰۸)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.