اخبار سایت

ثواب زیارت امام رضا(ع)

 
 

ثواب زیارت امام رضا(ع)

 

امروز مصادف با بیست و سوم ماه ذی قعده است. خوشا به حال آنانکه امروز در جوار حرم با صفای امام رضا(ع) حریم گرفته اند.

 

می دانید این روز بسیار بزرگی است، روز زیارتی مخصوص امام رئوف است. می دانید علامه طباطبایی درباره این صفت امام رضا (علیه السلام)می گویند: همه امامان رئوف هستند اما رافت و مهربانی امام رضا (علیه السلام) حس کردنی است. انشاالله به زودی نصیب همه مشتاقان گردد!

اما بد نیست بدانید این زیارت مفتاح و کلید خوبی های زمین وآسمان است. اگر باور نمی کنی از زبان امام رضا علیه السلام بخوانید: امام رضا علیه السلام فرمود: هر کس که دورى سفر را بر خود بپذیرد و به زیارت من آید، من در روز قیامت در سه جایگاه به نزد او خواهم شتافت تا او را از تنگنا به در آورم: «آن جایى که نامه اعمال دست به دست مى‌شود، در صراط، و هنگام سنجش اعمال».(۱)

اما رضا (علیه السلام):

برای زیارت هیچ قبری بار سفر نبندید مگر برای زیارت قبور ما اهل البیت

اگر حاجتی داری و گره های ناگشوده در روح و روان و اخلاق و اعمالت وجود دارد ،اگر دنیای پاک با برکت می خواهی، اگر آخرت آباد با عافیت  می طلبی پس بار سفر ببند و به پای بوس آستان  قدس رضوی بشتاب که اما رضا (علیه السلام) می فر ماید: برای زیارت هیچ قبری بار سفر نبندید مگر برای زیارت قبور ما اهل البیت،آری بدانید من با زهر شهید خواهم شد،و محل دفنم در غربت خواهد بود، پس هر کس که برای زیارت من سفر کند دعایش مستجاب و گناهش آمرزیده و بخشیده خواهد شد.(۲)

پس اگر با رگناهان خسته و دل آزرده ات کرده  وشفیع و یاوری می خواهی بشتاب  که هم اکنون وقت زیارت است.زیارت از راه دور نیز مقبول و مسموع است و شنیده می شود پس با هم می خوانیم :

السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا المرتضی الامام الشهید و حجتک علی من فوق الارض و من تحت الثری(۱) خصال، ج۱، ص ۱۰۹/ امالى صدوق، ص ۱۲۱٫

(۲)عیون اخبار الرضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.